Mark Mahoney

Uzzi

Mark Mahoney je jedním z nejznámějších tatérů naší doby. Je to žijící legenda. V současné době je majitelem a předním umělcem Shamrock Social Club, umístěného v samém srdci Hollywoodu na Sunset Boulevard, CA.

Jeho kariéra pokrývá tři dekády a při každé vlně, kterou tetovací kultura ovlivňovala mainstreamovou Ameriku, Mark byl vždy u toho. Začal pracovat jako tatér v Bostonu v roce 1977 (kdy bylo tetování nezákonné). Počínaje undergroundovou punkovou scénou ze 70tých let přes hnutí Černé a šedé ve východním Los Angeles v letech 80tých až po všeobecnou popularitu tetovacího umění na hollywoodské scéně v současnosti – Mark byl vždy jedním z hlavních hybatelů. Mark nyní využívá svého uměleckého talentu k tomu, aby zachycoval a vysvětloval onoho válečnického ducha, který revolučně mění naši moderní kulturu. Tématem Markova obchodu vždy bylo „Kde se elity a podsvětí //underworld// setkávají“. Styl a veškeré jeho umění předvádějí onu unikátní a inspirující kombinaci vysokého umění i nízké kultury, které zachycují duši válečníka. Všechny Markovy práce jsou komisionálně ohodnoceny, demonstrují mentalitu válečníka tak, jak se s ní seznámil Mark osobně od teenagerských let v ulicích Bostonu až po jeho práci tetovacího umělce v srdci L.A. Mark přináší svět zkušeností do každého jednoho detailu uměleckých prací, které vytváří, a tyto zkušenosti můžete vidět v preciznosti, designu a detailu.

Uzzi

Mahoney řekl, že věděl co “chtěl udělat” se svým životem. Když mu bylo čtrnáct a poflakoval se s tím “svým pomádovým gangem”, vstoupil do tetovacího studia Spot Buddy Mott v Newportu, Rhode Island. Říkal, že byl vždy přitahován k myšlence, že tetování je “umění pro lidi”, umění pro každodenního muže či ženu. Jeho ranními inspiracemi byly také auta, vrtulníky, a náboženské artefakty. Ovšem nejvíce jsou známé jeho Černé a šedé práce a konkrétně obrazy náboženských ikon, staré školy koláže, dívky, bomby a zbraně.
Když se Mahoney začal zajímat o tetování, bylo to v době, “kdy jste buď museli být zločinec nebo jste museli mít skutečně statečnou duči na to, aby jste se dali tetovat.” V dnešní době jednoduše odstraníte tetování a jsou krémy, které sníží bolest tetování, ztratilo tetování na atraktivitě.

MARK MAHONEY – NEVER FADE

Mezi jinými tyto známé osobnosti nesou tetování MM :
– Jared Leto
– Mickey Rourke
– Brad Pitt and Angelina Jolie
– Johnny Depp
– The Notorious B.I.G.
– Cher
– David Beckham
– Rihanna
– Mike Dirnt
– Cheryl Cole
– Russell Brand
– Lady Gaga

Tagged with:
 

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

K5vv4E