Paul Booth

Uzzi

Při jménu Paul Booth se okamžitě vybaví obrazy smrti a mrzačení.

Paul se narodil v roce 1968 v Americe. Známý tatér a umělec je proslulý v tetovacím světě díky svým realistickým portrétům zla. Věnoval téměř 20 let života tetovacímu umění, kde je ctěn pro svou snahu povýšit toto médium na výtvarné umění a jeho jméno se stalo pojmem. Jeho ojedinělé úsilí o evoluci svého řemesla mu přineslo řadu ocenění z celého světa, objevil se ve špičkových magazínech (z nich na mnoha titulních stranách), vystoupil v mnoha televizních stanicích včetně CNN, MSNBC, DISCOVERY, A&E, TLC, MTV a další.

Přes svou hlubokou účast v organizacích, jako je The National Arts Club – jednu z nejstarších a nejrespektovanějších uměleckých institucí v zemi – je Booth neustále poháněn pomocí tlačit tetovací průmysl vpřed tolika způsoby jak je to jen možné. V roce 2000 vytvořil mezinárodní umělecké hnutí s názvem “ArtFusion Experiment” s Filipem a Titine Leu, světově proslulými tatéry ze Švýcarska.
filititi

ArtFusion se podařilo a pokračuje ve sjednocení předních tattoo umělců z celého světa k vytvoření jediného svého druhu uměleckého směru. Boothovy mistrovské obrazy a morbidní tetování jsou pozoruhodné pro svou agresivní povahu a jako takové jsou vysoce poptávány mezi milovníky temného umění a tetovacími nadšenci po celá desetiletí, včetně mnoha významných kapel na metalové scéně, jako Slayer, Slipknot, Pantera, Down , Lamb of God etc. V roce 2002 časopis Rolling Stone představil Bootha a hrdě ho korunoval “novým králem rocku tetování“.

To však Bootha nemohlo zastavit a nedávno vstoupil do arény filmu. Jeho režijní debut, oceněný celovečerní dokumentární film ArtFusion Experiment, pokračuje v šíření dosahu a úspěchu hnutí, které vytvořil. Jeho experimentální, pseudo-dokumentární film Paul Booth Last Rites: Volume I. obratně ilustruje jeho jedinečné, zvrácené vize. Ano a pořád rád tetuje!

Tagged with:
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3x5U